Motto měsíce:
Bez pádů bychom si neuvědomili, jak krásné je být na nohou

Masové dilema

13. ledna 2015 v 12:00 | elis |  Životospráva
Od malička mi moje maminka vtlouká do hlavy, že člověk je všežravec. Má pravdu. S nástupem margarínu jíme plasty, ale to sem nepatří. Jde o to, že zbožňuji zvířátka (snad kromě několika druhů, které ale nemíním jmenovat abych neranila jejich city...). To víte. Jsem holka a k tomu patří asi toto: "Jé roztomilé prasátko. Ten ňufánek, ta očíčka. Jak to roztomilounce chrochtánkuje!" No a pak se dozvíte, z čeho byly ty řízky v neděli na oběd... Dost soukromému traumatu.
Jde mi o to, že mám stále problémy s jezením masa jakožto produktu vraždy. Je mi hrozně líto těch prasátek, kraviček, kuřátek a dalších nehledě na maso jehněčí - jak někdo, proboha, může zabít jehně! Něco tak nevinného a neskutečně roztomilounkého! Dost toho nebo půjdu vraždit zemědělce... K tomu všemu se teď internetem šíří videa z farem a z jatek a na nich zachycené příšerné zacházení se zvířaty....
Řešení by pro mě mělo být prosté - přestat jíst maso. Jenže, a to se dostáváme k jádru mého problému, nedokážu žít bez slaniny. Nemusím ji mít tak často, ale celý další život bez ní si prostě nedokážu představit.
Dlouho jsem přemýšlela jak se k tomu postavit a došla jsem ke kompromisu. Přes týden maso vůbec jíst nebudu - v menze si budu objednávat VEG jídla a na koleji budu mít hlavně zeleninu, ovoce, obilniny a mléčné produkty (farmářského původu). Když přijedu domů na víkend, nebudu jíst maso pocházející ze savce. Povoluji si 100 g kuřete (nebo jiného ptáka) a 200 g ryby týdně. Slaninu maximálně 100 g měsíčně (alespoň mi bude vzácnější).
Bílkoviny budu nahrazovat z jiných zdrojů.

Tato moje ustanovení platí od 13.1.2015 a budu se průběžně hlásit, jak mi to jde s jejich dodržováním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama