Motto měsíce:
Bez pádů bychom si neuvědomili, jak krásné je být na nohou

Pitný režim

14. ledna 2015 v 12:00 | elis |  Rady a tipy
Důležitost správného pitného režimu je dnes už nezpochybnitelná. Obecně se tvrdí, že bychom měli vypít 2 - 3 litry tekutin denně. Taky je dobré pít průběžně, ještě než se dostaví pocit žízně - to už je varování. Předpokládám, že spoustě lidí se to nebude líbit, ale nejlepší na pití je čistá voda. Další variantou můžou být ovocné šťávy (ne džusy) nebo mléko. Tyto tekutiny by ale nikdy neměly nahrazovat vodu.
Já osobně jsem už dávno dala sbohem slazeným nápojům a ochuceným minerálním vodám. Člověk je přece jen od přírody naprogramován na obyčejnou vodu. Spoustě lidí, převážně těch dávno navyklých na sladidla, čistá voda moc nechutná. Mám ale jeden tip. Přimíchejte si do vody šťávu z nějakého ovoce. Nebude sice tolik sladká, ale bude mít chuť.
Nezatěžujte se počítáním mililitrů. Je to zbytečné. Raději si stanovte intervaly, kdy se trochu napijete. Třeba zhruba každých deset minut si dáte pár loků. Je dobré mít neustále u sebe láhev s vodou. Já mám stále u sebe alespoň trojdecovou lahvičku. Zajímavé je, že nikde toho nevypiji tolik jako ve škole. Na přednáškách pozoruji, že půl litru vody do sebe hodím za jednu hodinu. Když láhev vypiji, není nic jednoduššího než si jít o pauze napustit čerstvou vodu.

A ještě něco na závěr. Někde jsem četla, že není dobré pít vychlazené nápoje. Brání to v hydrataci nebo co. Tohle si přeberte jak chcete. Mě stačí čerstvě napuštěná voda z vodovodu - ta je někdy příjemně chladná.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Ronnie | Web | 14. ledna 2015 v 19:41 | Reagovat

Ahoj máš pěkný článek o pitném režimu. A celkově zatím dobré články, držím palce :)
Kdeby jsi chtěla navštiv můj blog nedávno jsem ho založila :) Taky jsem jich dřív zakládala strašně moc jako mladší :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama